Höjdpunkter från Uppsala Auktionskammare | Barnebys Magazine
Axel Einar Hjorth, bokhylla "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal. - Bukowskis
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla "Library", Nordiska Kompaniet, ca 1928. - Bukowskis
Axel Einar Hjorth, “Lovö”, bokhylla, NK - Stockholms Auktionsverk
Etagebord med låda, Axel Einar Hjorth (1888-1959), Brännstämplad, Egen verkstad. Bredd: 70 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 67 cm, nyckel, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Shelf "Futurum" designed by Axel-Einar Hjorth, — Modernity
Antikmonologen: Snott i Antiksvängen
Bokhylla Axel Einar Hjorth - Stockholms Auktionsverk
Slutpris för Axel Einar Hjorth, bokhylla Bridge
BOKHYLLA, Axel Einar Hjort för NK, brickmärkt med modellnr. - Bukowskis
Stolar, 4 st, Axel Einar Hjorth, Modell "Typenko", NK Nordiska Kompaniet, 4 november 1931. Brickmärkt. Betsad björk, genombruten rygg, lös stoppad sits, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
BUKOWSKIS MODERNA by Bukowskis - Issuu
Axel Einar Hjorth, tillskriven, bokhylla, NK - Stockholms Auktionsverk
Axel Einar Hjorth, "Typenko", bokhylla, Nordiska kompaniet, 1932. - Bukowskis
Previous auctions - Uppsala auktionskammare Sold lot archive - Uppsala Auktionskammare
AXEL EINAR HJORTH. "Typenko", Bokhylla, Nordiska Kompaniet, Stockholm 1933, formgiven 1931, svartlackerad björk. Möbler - Skåp & Hyllor - Auctionet
AXEL EINAR HJORTH, hylla "Funkis", Nordiska Kompaniet. - Bukowskis
leta retro » auktionstips
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla, "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal. - Bukowskis
Bror Hjorth – ”Bondbröllop” - Uppsala auktionskammare Uppsala Auktionskammare
10. Axel Einar Hjorth - Internationell kvalitetsauktion 18 - 19 november 2020
L.Hjorth, Bornholm, Denmark, vas och | Auktion markusauktioner.se
Axel Einar Hjorth - Sandhamn | Trämöbler, Möbeldesign, Möblera