Ljusstakar, ett par. Empire, 1800-talets början. Förgylld brons. Rund välvd fot med dekor. Kolonnformat skaft. Höjd: 22 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Ljusstakar empire - Stockholms Auktionsverk
Ljusstakar, 1 par, delvis patin | Auktion hallandsauktionsverk.se
Ljusstakar, ett par, franska, empire, 1800-talets första hälft. - Bukowskis
LJUSSTAKAR, ett par. Empire, 1800-talets början. - Bukowskis